Esinler ve Sihirler Kitabı – Tuna Ökten

90.00 

15 Adet satılmıştır.
Kategoriler: , ,

Açıklama

“Kitabımın düşünce alanları, imgesel boyutları yavaş yavaş oturmaya başlamıştı artık. İçinde bulunduğum durumları, elimden geldiğince analiz etmiş ve bunları sanatsal bir duyarlıkla kitaba dönüştürmeye başlamıştım. Hermes’in ziyareti, kalemi ve mürekkebi bana vermesiyle olaylar renk değiştirmeye başlamıştı. O kalem ve mürekkep akıl almaz bir metafora dönüşmüş ve kitabı oluşturmamda bana büyük bir esin kaynağı olmuştu.”

“Sevgili şair, zamanda yaptığın bu yolculukta karşı karşıya gelmek büyük bir mutluluk kaynağı oldu benim için. Bu buluşmamıza istinaden sana güzel, işe yarar bir cümle hediye etmek istiyorum.”
LORD EDGAR ALLAN POE
Tanrım inanılacak gibi bir durum değildi bu. Zamanda yolculuk yaparken başka bir zaman yolcusuyla, Edgar Allan Poe ile yolum kesişmişti. Poe’dan gelen cümleyi günlüğüme kaydettim: “Korkunç gerçeklerin içinde parlamaya başlar sanatçının sihirli küresi.”

Ve Olimpos’ta beklenen olay gerçekleşti. Gazete dağıtan büyücü çocuklar, Olimpos meydanında gazetelerdeki manşeti haykırmaya başladılar. Yazıyooooorr, yazıyooooor, karısı hamileyken eski patronlar tarafından insafsızca işten çıkarılan ve hakları çiğnenen büyücünün ESİNLER VE SİHİRLER adlı eseri kaleme almaya başladığı yazıyor. YAZIYOOOOOR!

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Esinler ve Sihirler Kitabı – Tuna Ökten” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir