Babilli Yosma – Burak Serdengeçti

149.00 

50 Adet satılmıştır.

Stokta

Kategoriler: ,

Açıklama

“Şu fakirliğin gözü kör olsun, e mi!?” diye içlendi. “Beyler, zevk ve safa içinde yüzerken ben erimden ayrı, çocuklarım babasından uzak; hâl böyleyken fakirliğin biteceği yok. Hasretlik ne zaman sonlanır, Allah bilir!” isyanını kime duyurur, kim anlar bunlardan?

Kendine bir gemi yapan Abd Tavus, bu deniz üstünde otuz bin yıl gezdi, dolaştı. Daha sonra altındaki gemisiyle gelerek Laleş’te durdu. Yarattığı Melek Tavus, diğer meleklerden kendini üstün gördüğünden kibirlendi, kimseyi beğenmez oldu. Bu duruma kızan Abd Tavus, o meleği cehenneme attı.
Melek Tavus, cezasını çekmeye başlayalı yedi bin yıl olunca yaptığı bu kibirden dolayı pişmanlık duydu. Ağladı, sızlandı. Gözyaşları yedi büyük küpü doldurdu. Pişmanlığı yerinde bulununca Abd Tavus, onu affetti ve tekrar diğer meleklere üstün kıldı.

Hazreti Ali’nin emriyle yalancı cennetteki kızları kurtarırlar. Daha sonra Müslüman olan halkın kilisesini yıkarak yerine cami yaparlar. Kale, herkesin hizmetine açılır. Hanlar, hamamlar yapılır. Halkın ihtiyaçlarını karşılayan Hazreti Ali ve arkadaşları Medine’ye dönerler. Düşmanlardan aldıkları ganimetleri sünnet olacak çocuklara ve fakir çocuklara dağıtırlar. Hazreti Ali, evine kavuştuğuna çok sevinir.

“Hazreti Ali Efendimizin de tayyaresi var mıydı?”
“Onların yaşadığı zamanlarda tayyare yoktu. Savaş aracı olarak atları ve cemelleri kullanıyorlardı.”
“Bugün hangi cengi anlatacaksın?”

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Babilli Yosma – Burak Serdengeçti” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir