Devrimci Doğmak – İmdat Çiçek

(2 müşteri değerlendirmesi)

99.00 

20 Adet satılmıştır.
Kategoriler: ,

Açıklama

1970-80’li yıllar, öğrenci olayları, sağ-sol kavgaları, 80’ Darbesi ve sonrası… Duyulan ama bilinmeyen taraflarıyla, Karadeniz’in hür ve duru sesinden…

Tanıyanların ifadeleriyle “Yurtsever, devrimci, demokrat…” İmdat Çiçek’in kendi kaleminden hayat hikayesini okurken o yıllara ve olaylara da tanıklık edeceğiz.

Saatler sonra işkenceye mola verdiklerinde üzerimde sigara söndürmeye başladılar.
Acı hissetmemeye başlamıştım artık. Her yanım uyuşmuştu. Tahminim ciğer gibi de olmuştum.
Bu böyle ne kadar devam ettiğini bilmem ama yine kendimden geçmiştim. Hafiften kendime geldiğimde yerlerde serildiğimi anladım.
Ellerim ters kelepçe, gözlerim çaput ile bağlıydı. Ne olduğunu bilemiyorum ama bütün vücudum titriyordu.
Yine beni oradan aldılar ve sorguya getirdiler.Ellerinde ne kadar işkence aleti varsa hepsini üstümde denediler. İnce eleyip sık dokudular.
Vücudumun her yanına dokundular.  Kalleşçe, kahpece işkenceler yaptılar. Deneme tahtasına dönmüştüm.
Aynı periyodikler günlerce yaşandı. Sonunda kendimi Rize Eğitim Enstitüsü’nün Kapalı Spor salonunda buldum.

Ek bilgi

Yazar

İmdat Çiçek

Devrimci Doğmak – İmdat Çiçek için 2 değerlendirme

  1. Ferit Toptaş (doğrulanmış kullanıcı)

    69 kuşağın filizleri,dalları olan 79 kuşağı Rize Pazar ilçesinin Laz Delikanlısı İmdat Çiçek haksızlığa,adaletsizliğe,sömürü düzene baş kaldırması nedeniyle 1980 askeri darbede çok ağır işkenceler görmesine rağmen yaşadıklarını insanı duygularla,insan,vatan ve doğa sevgisiyle özgün,özgün halk dili ile yazılmış,felsefi düşünceleriyle zenginleştirmek hayati gerçeği ve o dönemde bir çok vatanseverin yaşadıklarıni anlatan icinden birçok dersler alınabilecek gerçek yaşam hikayesi.Tek nefete okudum.Kendimden o dönemden birçok anılar buldum.Okurken gözyaşımı tutamadım.Tavsiye mi hemde çok tavsiye ederim herkese iyi okumalar.

  2. Ferit Toptaş (doğrulanmış kullanıcı)

    69 kuşağın filizleri,dalları olan 79 kuşağı Rize Pazar ilçesinin Laz Delikanlısı İmdat Çiçek haksızlığa,adaletsizliğe,sömürü düzene baş kaldırması nedeniyle 1980 askeri darbede çok ağır işkenceler görmesine rağmen yaşadıklarını insanı duygularla,insan,vatan ve doğa sevgisiyle özgür,özgün halk dili ile yazılmış,felsefi düşünceleriyle zenginleştirmek, hayati gerçekleri ve o dönemde bir çok vatanseverin yaşadıklarıni anlatan icinden birçok dersler alınabilecek gerçek yaşam hikayesi.Tek nefeste okudum.Kendimden o dönemden birçok anılar buldum.Okurken gözyaşımı tutamadım.Tavsiye mi hemde çok tavsiye ederim herkese iyi okumalar.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir