Dört Duvar – İsmail Zeki

110.00 

10 Adet satılmıştır.

Stokta

Kategoriler:

Açıklama

Canvelat, Sri Lanka Tamil Kaplanları’nın büyük bir hayranıydı. Zaten onların kendi ülkelerinde Sinhaniler’e karşı giriştikleri savaşta canice katliamları, intihar eylemleri ve bunlar için gerekli parayı bulma yöntemleri, Canvelat’ın örgütü için en büyük örneği teşkil ediyordu. Adam kaçırma, fidye, Avrupa’ ya göç ettirdikleri binlerce kişiyi vergiye bağlama, kızları satma, sahip oldukları gemi, uçak ve silahların sayesinde dünyanın her yerinde adlarından söz ettirmeleri gibi hususlar örgütün dilinde her zaman büyük bir devrim başarısı olarak anlatılırdı.
Marksist – Leninist çizgi Tamil Gerillaları ile kendileri arasındaki en önemli ortak payda olmuştu. Onlar 1976 yılında örgütlerini legalleştirmek için katliamlara başladıklarında, Türkiye’de de Kürdistan İşçi Partisi adıyla aynı çizgi ve yöntemlerde girişimler başlamıştı.
Sri Lanka İngilizlerin sömürgesiyken, Tamillerle Sinhaniler’i uyum içinde birlikte olmaları yönünde herhangi gayreti olmadığı gibi özellikle de ayrıştırma çabaları olmuştu. Türkiye’de de Amerikalılar’ın ve İngilizler’in Türk-Kürt kardeşliğini zedelemek için her türlü tiyatroyu sahnelemelerinin aynı tarihlere rastlaması da manidardı.
Canvelat Bülent’in dalıp gittiğini görünce ‘’ Hey! ‘’ diye seslendi.
-Ne daldın öyle?
-Çandırike’yi düşündüm ağabey!

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Dört Duvar – İsmail Zeki” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir