Kolcu Halit – Metin Özışık

99.00 

23 Adet satılmıştır.

Stokta

Kategoriler:

Açıklama

BEN ASLINDA AŞKTAN KAÇTIM!

-Bırak korktu desinler. Köy imamının bu cümlesi ruhumu yaralamıştı. Her gün Çamlık’a çıktım. Çek vizörü elime aldım. Kabzası sedef kakmalı olan. Ve her gün ruhum acımaya devam etti. Günlerce geceleri Çamlık’a çıktım. Ormanın sesini dinledim. Toprağa dokundum. Gündüzleri Musabeyli yoluna gittim. Gelin kayası sapağına döndüm. Badem ağaçlarına sırtımı verdim. Badem ağaçlarıyla konuştum. Bir gece dördüncü kez köye gitmeye karar verdim.

Paşa dede ellerini açtı. dualadı yüzüne sürdü. Mermileri topraktan aldım. Dudaklarımla temizledim. Şarjöre taktım. Merminin birini tabancanın ağzına sürdüm. Emniyeti açtım. Kalktım. Dört oluklu pınara vardım.

Çiğdem pilavı tarifi yaparken bile “gurban olurum sana” diyen anama küfrettiler. Ayağa kalktım. Yemeniyi sol elime aldım. Dört kere bastım tetiğe. Sadece dört kere. Mermilerin sesi geceye karıştı. Ağır adımlarla mezarlığa yürüdüm. Sol elimdeki yemeniyi Gülbahar’ın simsiyah saçlarına örttüm. Çerkez kadın tatlı tatlı gülümsedi.

Kafamı kaldırdım. Dolunay pırıl pırıldı. Gözlerin gibi. Nur saçan gözlerin gibi. Aşkım, seni mutlu edeceğimi bilseydim. Buraya gelmezdim. Balımız ölmezdi. O tetiğe dört kez basmazdım. Dört can almazdım. Ben aslında aşktan kaçtım. Beni bu kadar yürekten seven bir kadından.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kolcu Halit – Metin Özışık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir